Heer van Oranje
Brouwerijhuurder
Opgericht: 2014Gestopt: 2019
KvK-registratie: Coymans B.V. h.o. Heer Van Oranje (61367206)
Provincie: Noord-Brabant
Postadres
SteenbergenGeschiedenis
De bieren van Heer van Oranje zijn onder de merknaam Heer van Oranje beschikbaar sinds april 2016. Daarnaast wordt er ook een lokaal merk - Het Wit Kruis - gevoerd. Heer van Oranje® is een handelsmerk van Coymans BV, geregistreerd onder nummer 982295, info@coymans.com.
Eind 2019 zou er aanvankelijk in het pand van de voormalige gieterij Gemcast aan de Buitenvest in Bergen op Zoom een brouwerij met terras worden geopend. Van Becht & Zonen produceerden daarvoor in het complex SiSi-frisdrank. In mei 2019 werd echter bekend dat initiatiefnemer Kees-Jan Kooijmans en de eigenaar van het pand het niet eens konden worden. De activiteiten zijn daarom voorlopig beëindigd. Er bestaat een kleine kans dat er in 2020 een doorstart gemaakt wordt.
Het Wit Kruis


In 1928 komt er door de economische crisis een einde aan een lange periode van bierbrouwen in Steenbergen en wordt Brouwerij Het Witte Kruis gesloten. Met de introductie van Het Wit Kruis bier door Heer van Oranje is de oude brouwerijnaam (enigszins aangepast) terug in Steenbergen.
Overige producten
Eind 2018 werd Graanwater gepresenteerd. Deze jenever werd ontwikkeld in samenwerking met een ambachtelijke distilleerderij. Iedere batch is in limited edition, op basis van verschillende bieren, botanicals en lagering en wordt afgevuld in met de hand genummerde flessen. Graanwater kan gedronken worden in combinatie met een bier van de brouwerij als ‘Kopstootje 2.0’, maar kan ook puur gedronken worden uit een borrelglaasje of ‘on the rocks’. Graanwater bevat 38% alcohol.
Eigenaren
Niet meer gebrouwen bieren (5)
Regulier assortiment
India Pale Ale Pale Ale Saison Tripel WeizenIn het nieuws
-
Historisch Steenbergs bier nu ook verkrijgbaar bij AH Achterberg
kijkopSteenbergen.nl, 17 april 2018 -
Stadsbrouwerij met terras, eetgelegenheid en werkplekken in Bergen op Zoom
BN De Stem Regio Bergen op Zoom, 16 januari 2019, Timo van de Kasteele
Aanvullingen voor deze pagina kunnen worden doorgegeven via feedback-knop