Apeldoornse Bierbrouwerij De Vlijt
Brouwerij
Opgericht: 2010Namen
(2010-2013) Brouwerij Het Achterom(2013-) Apeldoornse Bierbrouwerij De Vlijt
KvK-registratie: Apeldoornse Bierbrouwerij De Vlijt B.V. (57806071)
Contactgegevens
Provincie: Gelderland
Telefoon: 055-7370192E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Vestigingsadres
Vlijtseweg 1147317 AG Apeldoorn
Bezoekmogelijkheden
Proeflokaal: JaAangesloten bij

Horeca
Geschiedenis
Brouwerij Het Achterom was een initiatief van Vereniging Andries van Driesum. In 2010 werd begonnen met een kleine brouwerij in de Mariastraat 2H in de binnenstad van Apeldoorn. Daar werd per keer 250 liter gebrouwen, ongeveer 10.000 liter per jaar. Het bier was bestemd voor het eigen proeflokaal. De rechtsvorm was in het begin dus een vereniging. De initiatiefnemer was Jan Brouwers.
De Apeldoornse Bierbrouwerij De Vlijt is voortgekomen uit Brouwerij Het Achterom. Door de enorme belangstelling van de horeca groeide de omzet van Brouwerij Het Achterom dusdanig dat in overleg met enkele leden van de vereniging Andries van Driesum in 2013 een nieuwe brouwerij werd opgericht met een capaciteit van 1.000 liter per brouwsel. Deze brouwerij is gevestigd op een industrieterrein in Apeldoorn en heeft een BV als rechtsvorm. De directie werd in 2014 gevormd door Peter van den Heuvel, Dolf Sijbesma en Jan Brouwers. Brouwmeester is Joop de Winkel. In 2014 werd 120.000 liter gebrouwen. De brouwerij werd gevestigd in het voormalige ketelhuis van Zwitsal en werd op 9 september 2013 officieel geopend door de toenmalige Apeldoornse burgemeester John Berends. In eerste instantie werd gesproken van Bierbrouwerij Veluwse Schavuyt, doch in de loop van 2013 werd de naam Apeldoornse Bierbrouwerij De Vlijt (ABDV) in gebruik genomen. De Veluwse Schavuyt werd vanaf dat moment de merknaam. Op zondag 23 maart 2014 werd het proeflokaal officieel in gebruik genomen. In 2015 werd er 2000 hl geproduceerd.
Brouwerij De Vlijt (Apeldoorn) • Tasty Tales (2 augustus 2016)
Onderdeel van
Eigenaren
Brouwers
Bieren (2)
Regulier assortiment
Overig
Niet meer gebrouwen bieren (3)
Regulier assortiment
Overig
In het nieuws
-
Weer leven in de brouwerij van proeflokaal Het Achterom
Apeldoorn Direct, 3 februari 2017, David Levie
- Van stageopdracht naar bruisende bierbrouwerij Zwitsal Apeldoorn, 25 maart 2018
-
Brouwerij bracht Veluwse Schavuyt uit Apeldoorn ongekende groei
De Stentor Regio Apeldoorn, 30 oktober 2018, Redactie