Gooische Bierbrouwerij
Brouwerij
Opgericht: 2010
Hoofdtype
(2010-2017) Brouwerijhuurder(2017-) Brouwerij
KvK-registratie: Gooische Bierbrouwerij B.V. (62696068)
- Webshop voor online verkoop (2012 - )- Sociaal werkbedrijf; werknemers met afstand tot arbeidsmarkt
Contactgegevens
Provincie: Noord-Holland
Telefoon: 035-6316747E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Vestigingsadres
Marktplein 31211 DZ Hilversum
brouwerij / proeflokaal
Postadres
Wandelpad 281211 GN Hilversum
magazijn / kantoor
Bezoekmogelijkheden
Proeflokaal: JaRondleidingen: Ja
Aangesloten bij
Horeca
Bar des BoulesGeschiedenis
- “Het mooiste bier van het Gooi, en misschien wel van heel Nederland”
De brouwerij is oorspronkelijk opgericht door Gijs Troost, Arjanneke van den Berg, Marcel Verhaaf en Paulien Hassink. Marcel is werkzaam als verpakkingsontwerper, Arjanneke als fotograaf en webvormgever, Paulien als grafisch vormgever en Gijs als docent geschiedenis. Marcel Verhaaf en Paulien Hassink stapten per 1 oktober 2013 uit de brouwerij. Hiervoor in de plaats kwam Guido de Wit. Guido verschoof het accent naar sociale brouwerij vanwege zijn dochter Sarah die een ontwikkelingsachterstand heeft en die hij, en haar vrienden, een werkplek wil bieden in een ‘gewoon’ bedrijf.
Hoewel de brouwerij een regionale focus heeft, zijn de bieren landelijk verkrijgbaar. Op het logo staat een gouden gevleugelde chihuahua. De chihuahua staat symbool voor het Gooi. Het motto is: Parvus sed Audens, oftewel Klein Maar Dapper. De brouwerij maakte aanvankelijk gebruik van de brouwfaciliteiten van de Bierbrouwerij Mommeriete. Daarna is er gebruik gemaakt van de brouwfaciliteiten van onder andere een brouwerij in Duitsland, de Belgische Brouwerij Anders!, Brouwerij De Molen en Jopen Bier. Er wordt gebrouwen met lokale (oude) gewassen, waaronder boekweit, triticale en Sint Jans rogge.
In mei 2016 werd bekend gemaakt dat de brouwerij na jaren zoeken een plek had gevonden in Hilversum. In de voormalige Eurobioscoop op het Marktplein werd de brouwerij gevestigd. De brouwerij met proeflokaal annex café heeft een prominente plek in het monumentale pand in het centrum, namelijk in de Foodhall van ondernemers Teus Kroon en Jerry de Vries. In september 2016 werd gestart met de verbouwing. Aan de rechterkant van de voormalige bioscoop en autoshowroom verrees een grote glazen serre. Rondom het pand is een terras met 200 stoelen en binnen is plek voor 300 mensen. Foodhal Mout is de naam van het horecacomplex dat in mei 2017 haar deuren opende.
In augustus 2018 maakte brouwassistent Kette plaats voor Bas Overbeeke. Bas volgde zijn opleiding tot brouwassistent bij Lentiz in Rotterdam, de eerste brouwopleiding in Nederland. In 2020 studeerde hij af en kreeg hij een vast contract bij de brouwerij. Op dat moment werd Amy Dudink aangenomen als de volgende brouwer in opleiding. Zij rondde haar studie af in 2021.
In januari 2019 kwamen er nieuwe tanks bij: namelijk 4 tank van 20hl, waarmee de brouwcapaciteit steeg van 200.000 naar 300.000 hl per jaar.
Sinds 2019 is er een samenwerking met zowel Wijngaard Zonnenstraal in Hilversum en het Betuws Wijndomein in Erichem voor het maken van de Gooische Grape Ale. De vaten van het Betuws Wijndomein (van hun Linge Rood) worden gebruikt om de Gooische Barley Wine op te lageren.
Op 31 juli 2020 opende de brouwerij op het stationsplein, in een tijdelijk stadsparkje, een pop-up bar annex Jeu de Boules baan, genaamd Bar des Boules. Vanaf 1 april 2022 sloot de bar en maakte plaats voor woningbouw.
PINT Online Bierproeverij 3 (28 mei 2021) • De Bierverbinding (16 mei 2021)
Thema: Zomerse bieren
Op 11 mei 2023 werd het Gooisch Zwart uitgeroepen tot 'Het Beste Bier van Nederland 2023'.
In januari 2024 wordt de brouwerij uitgeroepen tot Hilversumse Uitblinker van het Jaar 2024 door de Ondernemersvereniging BVHilversum.
Als alles volgens planning verloopt, dan zal naast de huidige brouwerij in Foodhal Mout in de loop van 2025 een eigen pand van de brouwerij verrijzen met magazijn, beschermde werkplek, proeflokaal en winkel. Het pand zal dan in 2026 worden geopend.
Eigenaren
Brouwers
Bieren (20)
Regulier assortiment
Gooisch Blond Gooisch Goud Gooisch Grisette Gooisch IPA Gooisch Rood Gooisch Saison Gooisch Stout Gooisch Tripel Gooisch Wit Gooisch Zwart Gooische BubbelOverig
Beer de Garde Ambrée Impériale Gooisch Licht Gooische Barley Wine Gooische Bock Gooische Grape Ale Gooische Lente Gooische Winter Naïs Salty SourNiet meer gebrouwen bieren (15)
Overig
1893 Body And Soul Gooisch Kastanje Gooische Grape Ale III (Betuws Wijndomein) Gooische Grape Ale V Gooische Haring Gooische Präsentator Hilversum 600 Langgewenst Lentebier Larens Saison Larens Tripel Mex Fest Robijn Saisonnebloem SIS Skiff Imperial StoutOrganisatie Bierevenementen
- Gooisch Bierfestival 2017
- Gooisch Bierfestival 2018
- Grand Bierfest Gooiland 2019
- Gooisch Bierfestival 2019
- Gooisch Bierfestival 2020
- Gooisch Bierfestival 2021
- Gooische Grape Ale: leer deze nieuwe stijl kennen @Gooische Bierbrouwerij, 22 mei 2022
- New Brew: Gooische Haring & TTO Gooische Bierbrouwerij @Brewpub De Kromme Haring, 3 juni 2022
- Gooisch Bierfestival 2022
- Excursie Gooische Bierbrouwerij @Gooische Bierbrouwerij, 19 november 2022
- Tap Takeover #43 Gooische Bierbrouwerij @dB's, 5 augustus 2023
- Gooisch Bierfestival 2023
- Gooisch Bierfestival 2024
Literatuur
In het nieuws
-
Reikhalzend uitkijken tot Mout klaar is
Gooi en Eembode, 05 januari 2017, Karin van Leeuwen -
Gooise bierbrouwers kunnen niet wachten tot Mout klaar is
HilversumsNieuws, 05 januari 2017, Karin van Leeuwen -
Gooische Bierbrouwerij tapt eerste biertje van Hilversumse bodem
De Gooi- en Eemlander Regio Gooi en Eemland, 29 juni 2017, Susanne van Velzen -
’Ik dacht dat aardappels uit een boom komen!’
De Gooi- en Eemlander Regio Gooi en Eemland, 27 augustus 2017, Nina Menke -
Derde Larense biertje valt goed in de smaak
Laarder Courant de Bel, 24 juni 2018 -
Zomerse bieren van een bijzondere Gooische brouwerij
Zomer in 't Gooi, 11 juli 2018 -
Larens Tripel ’beste biertje van de regio’
De Gooi- en Eemlander, 21 september 2018 -
Mexicaans biertje van Hilversumse bodem. Met zomerse Mex Fest slaan supermarkt en brouwerij de handen ineen
De Gooi- en Eemlander Regio Gooi en Eemland, 07 juli 2020, Susanne van Velzen -
In de fles verbonden
de Volkskrant, 13 december 2021, Raymond van der Laan -
Gooisch Zwart uitgeroepen tot 'Het Beste Bier van Nederland 2023'
Entree Magazine, 12 mei 2023 -
Nederlandse brouwers winnen 11 x goud bij Brussels Beer Challenge
Entree Magazine, 20 november 2023, Gerard Molenaar -
Gooische Bierbrouwerij wint vijf prijzen op Brussels Beer Challenge!
Bier Magazine, 20 november 2023 -
Trots op Hilversum 600 bier: ‘Symbool van onze verbinding met de Hilversumse gemeenschap’
Hilversums Nieuws, 13 februari 2024 -
Dutch Beer Challenge 2024 - de uitslag
Bierista.nl, 16 mei 2024
Oude logo's
Aanvullingen voor deze pagina kunnen worden doorgegeven via feedback-knop