Facebook Twitter Instagram

Stichting Erfgoed Nederlandse Biercultuur

Bieren

Oaked IPA

Biertype: IPA - American
Smaakcategorie: Blond & Krachtig

Biertypering(en): Houtgelagerd

Serie: Speciale Nummers

Verpakking: Fles

Dit bier werd gebrouwen in 2023.

Nummer vijf in onze reeks speciale nummers. De reeks die we lieten beginnen bij 77, omdat dat (na wat onderzoek) het 77ste bier bleek te zijn wat we brouwden. Nu dus nummer 81, de eerste van 2023. Brouwer Allard presenteert de Oaked IPA.  

De dubbele dryhop die we ook hebben toegepast bij de East Coast IPA (Nr. 77 voor de oplettende lezer) komt weer terug – met de toevoeging dat we  nu ook dryhoppen tijdens het warme, actieve fermenteren. Hierdoor krijgt de Oaked IPA heel interessante fruitachtige smaken. Met als extra dimensie de eikenhoutsnippers, die het bier subtiel verrijken met tonen van hout en vanille.

In zwaardere bieren zoals Imperial Stouts een beproefde methode, maar in een IPA juist de kunst om goed te balanceren met de bitters en aroma’s van de hop. Voor onze Oaked IPA kozen we voor een gevarieerd hopboeket dat in combinatie met het eikenhout een rijk smaakpalet weet te scheppen.

Beschrijving

  7.5%
  water, gerstemout, havermout, tarwemout, hop (Cascade, Citra), gist

Brouwerijen

Brouwerij 't IJ


Aanvullingen voor deze pagina kunnen worden doorgegeven via feedback-knop:

-- Adverteerders --

© 2017-2023 Stichting Erfgoed Nederlandse Biercultuur